Jaka butelka wielorazowa sprawdzi się najlepiej

Jaka butelka wielorazowa sprawdzi się najlepiej

Osoby pracujące, które stale jeżdżą do biura i spędzają dziennie ponad godzinę w środkach transportu powinny posiadać swoją butelkę na wodę. Picie wody z butelek PET dostępnych w sklepach ma dwa zasadnicze minusy. Mianowicie jest kosztowne (ponieważ codziennie musimy płacić za wodę, którą przecież mamy w kranie), a także na dłuższą metę nie jest zdrowe. Każdy producent wody mineralnej będzie zachwalać jej właściwości i wysoką zawartość minerałów, jednak nikt nie wspomni o szkodliwych właściwościach samej butelki. Co to oznacza? Butelki typu PET uwalniają wiele szkodliwych substancji do wody, która jest w nich przechowywana. Zdecydowanie odradza się używania ich po raz drugi. Oznacza to, że taka butelka jest do wyrzucenia po jednym użyciu. Istnieje zatem jeszcze jedna wada związana z użyciem butelek PET – są one wyjątkowo nie ekologiczne i zwyczajnie zaśmiecają nasz świat. Nie wspominając już o tym, ile CO2 trzeba uwolnić do atmosfery, aby wyprodukować taką butelkę. Jakie zatem istnieją alternatywy do butelek PET?

Co zamiast plastikowej butelki PET

Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które umożliwią Ci trwałe zrezygnowanie z butelek typu PET. Jednym z takich rozwiązań jest butelka tritanowa. Nadal jest ona wykonana z tworzyw sztucznych, jednak jest przyjazna zdrowiu, bowiem nie uwalniają się z niej żadne szkodliwe substancje. Jeśli butelka stalowa jest dla Ciebie zbyt ciężka i obawiasz się stłuczenia szklanej butelki, wówczas butelka tritanowa będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Tego rodzaju butelki cenią sobie kobiety dojeżdżające do biura, które przewożą butelkę z wodę w swojej torebce. Dla takiej kobiety istotne jest, aby butelka była lekka i aby była wielorazowego użytku. Zatem nie sprawdzi się tutaj ciężka, stalowa lub szklana butelka. Dodatkowym atutem butelek tritanowych jest ich wygląd. Zazwyczaj są to dobrze wyglądające butelki, zdobione ciekawymi wzorami, które każdemu przypadną do gustu. Nie czekaj więc i jak najszybciej zaopatrz się w swoją nową butelkę.

Uzupełnianie butelki wielokrotnego użytku, czym je uzupełniać?

Nim zaczniesz korzystać z butelek wielokrotnego użytku sprawdź najpierw jakość swojej wody w kranie. Możesz to zrobić poprzez wysłanie próbki wody do stacji badawczej. W wielu miejscowościach woda w kranie nadaje się do picia, jednak istnieją miasta, gdzie zawartość kamienia w wodzie kranowej będzie wysoka. Wówczas dobrze jest w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w filtr do wody i dopiero przefiltrowaną wodę przelewać do butelki. Jeśli chcesz wzbogacić swoją codzienną wodę w witaminy i dodatkowe walory smakowe, wówczas wrzuć do butelki kilka owoców. W ten sposób woda przesiąknie ich smakiem, co jeszcze bardziej umili Ci czas spędzony w drodze do pracy lub do domu. Jeśli lubisz wrzucać owoce do wody, wówczas zaleca się zakup butelek nieprzezroczystych. W trakcie słonecznych dni promienie słoneczne przedostaną się przez przezroczystą butelkę i mogą doprowadzić do fermentacji owoców, które w niej pływają. Nie będzie to miła niespodzianka dla właściciela butelki. Dlatego butelka nieprzezroczysta jest o wiele lepszym rozwiązaniem na czas lata.

Author Image
Redaktor