Top 10 najbardziej romantycznych atrakcji we Włoszech

Top 10 najbardziej romantycznych atrakcji we Włoszech

Włochy są dobrze znane ze swojej różnorodnej sztuki, kultury i artefaktów na całym świecie. Przepyszna włoska kuchnia, szeroka gama luksusowych sportowych rowerów i samochodów oraz niesamowity krajobraz z pewnością przyciągną uwagę dużej liczby par. Włochy to z pewnością najbardziej romantyczne miejsce, w którym możesz jeździć ze swoim partnerem, ponieważ idealnie pasuje do różnych gustów różnych gołąbków.

Oto dziesięć najbardziej romantycznych atrakcji we Włoszech:

· Rzym

Rzym jest tak zatłoczonym miastem iz tego powodu może nie być pierwszym wyborem dla większości par. To Wieczne Miasto jest jednak doskonałym miejscem na świecie. Imponująca architektura, inspirujące dzieła sztuki, historia starożytna i inżynieria wzbogacą wszystkich, którzy zdecydują się odkryć tajemnice Cesarstwa Rzymskiego. Rzym jest także sąsiadem wybrzeża Amalfi i Sorrento, co daje szansę na zwiedzenie dwóch obszarów. Możesz także wybrać się do głównych miast Włoch, w tym Wenecji, Florencji i Rzymu.

· Jezioro Maggiore

Jezioro to dzieli region Piemontu i Lombardii, przekraczając granicę do Szwajcarii. We Włoszech jest drugim co do wielkości jeziorem. Możesz także łączyć jeziora Como i Maggiore, aby spędzić niezapomniane romantyczne chwile we Włoszech. Zatoka Borromee, która rozciąga się od Stresy do Verbania, jest ramieniem tego konkretnego jeziora i obejmuje wspaniałe wyspy Borromee. Jednak Stresa i Baveno to małe miasteczka o romantycznej i luksusowej atmosferze, którą potęgują liczne arystokratyczne wille z XIX wieku.

· Piemont

Piemont (Piemont) to górzysty region otoczony z trzech stron Alpami. Znajduje się w północno-zachodnim rogu Włoch. Piemont słynie z przepysznej czekolady, białych trufli Alba oraz win Barbera i Barolo. Eleganckie zamki, pałace i pagórki pokryte winnicami zdobią okolicę. Stolica Piemontu, Turyn, jest królewskim, tętniącym życiem i eleganckim miastem, które szczyci się barokową architekturą, w której dominują światowej sławy muzea, złożone kawiarnie starego świata i wielkie pałace.

· Cinque Terre

(„Five Lands”) Cinque Terre oferuje zupełnie inną atmosferę, mimo że jest częścią Riwiery Włoskiej. Wytrzymały, dobrze wyglądający Cinque Terre ma zadziwiająco ząbkowane wybrzeże o długości 18 kilometrów. Tutaj znajdziesz pięć wiosek rybackich: Riomaggiore Vernazza, Manarola, Corniglia i Monterosso al Mare.

· Riwiera Włoska

Wybrzeże Ligurii nazywa się „Riwiera Włoska”. Jego brzegi są usiane wioskami rybackimi, małymi portami i pastelowymi domami i zakrętami między Toskanią a francuskim Lazurowym Wybrzeżem. Najbardziej znaną nadmorską wioską Riwiery Włoskiej jest Malownicze Portofino. Niedrogą alternatywą dla Portofino jest Santa Margherita Ligure, miejscowość wypoczynkowa oferująca wspaniałą atmosferę. Inne nadmorskie miejscowości, które możesz odwiedzić, to Finale Ligure, Camogli, Sestri Levante i Rapallo.

· Umbria.

Potulny i wystawny region Umbrii jest uważany za zielone serce Włoch. Zróżnicowany krajobraz Umbrii, nieodkryte zakątki, idealna pozycja i brak tchórzów sprawiają, że jest to najmniej nietknięty obszar Włoch. Romantyczna wycieczka po Umbrii oferuje gastronomiczne przyjemności, spokój, niesamowitą sztukę i architekturę w średniowiecznych miastach Perugia, Bevagna, Spoleto, Asyż, Todi i Orvieto.

· Wybrzeże Amalfi

Najbardziej malownicza droga we Włoszech łączy Wybrzeże Amalfi. Zobaczysz błyszczącą linię brzegową, podkreśloną winnicami, drzewami oliwnymi i gajami cytrynowymi. Z każdym zakrętem i cudem zachwyca imponująca linia brzegowa, pełna uroczych nadmorskich kurortów Ravello, Positano, Amalfi i Sorrento. Będąc na linii brzegowej, będziesz obserwować kobaltowo-niebieskie wody.

· Wenecja.

Uderzające piękno Wenecji zainspirowało wiele osób, które ją odwiedziły i powinny cię również zainspirować podczas wizyty. Jest to czarodziej regionu Veneto, który zadziwi cię, spacerując po małych mostach łączących to magiczne miasto zanurzone w wodzie.

· Jezioro Como


Jezioro Como to miejsce, w którym można zwiedzać wiele godzin, podziwiając piękne wille i ogrody, odwiedzając butiki i jedząc pyszne posiłki, gdy cieszycie się sobą. Małe miasteczka nad jeziorem, majestatyczne wille i woda gazowana z pewnością Cię zachwycą.

Toskania

Podczas zwiedzania Toskanii zrozumiesz, dlaczego wielu artystów uczyniło krajobraz regionu Toskanii trwałym płótnem. Florencja to romantyczny cel podróży i stolica Toskanii. Niesamowita sztuka, historia i architektura we Florencji nie zawiedzie Cię nawet w jednym momencie. Romantyczna wizyta w Toskanii ma bardzo wiele malowniczych miejsc, takich jak Lucca, Siena, Florencja, Cortona, Montalcino, San Gimignano, Montepulciano, Chianti i Pienza.

Podsumowując, nie są to jedyne miejsca, które można zwiedzać we Włoszech. Będąc przyjemnym estetycznie miejscem z jego ogólnym pięknem, romantyczne miejsce docelowe oferuje wiele nowych rzeczy, których wcześniej nie widziałeś.

Author Image
Redaktor

1 thought on “Top 10 najbardziej romantycznych atrakcji we Włoszech

  1. Piemont (Piemont) to górzysty region otoczony z trzech stron Alpami. Znajduje się w północno-zachodnim rogu Włoch. Piemont słynie z przepysznej czekolady, białych trufli Alba oraz win Barbera i Barolo. Eleganckie zamki, pałace i pagórki pokryte winnicami zdobią okolicę.

Comments are closed.