Wakacje nad morzem – oferta dla osób niepełnosprawnych

Wakacje nad morzem – oferta dla osób niepełnosprawnych

Wakacje nad polskim morzem to coś, o czym marzy wiele osób. Wypoczynku i regeneracji potrzebuje każdy, zwłaszcza osoby niepełnosprawne. Powietrze bogate w jod, klimat i zmiana otoczenia pozytywnie oddziałują na zdrowie fizyczne i psychiczne, a także przyśpieszają rekonwalescencję. Czy urlop bez granic jest możliwy? Jak najbardziej tak, ponieważ granice i bariery mamy tylko w głowie!

Aktywny wypoczynek – również dla osób z ograniczeniami

To właśnie osoby niepełnosprawne mogłyby być przykładem pełnego energii życia. Pomimo przeszkód i codziennych trudności są to osoby, które uprawiają sporty, a swój czas spędzają w sposób bardziej aktywny niż większość ludzi zdrowych. Osoby takie chcą eksplorować świat i cieszyć się nowymi miejscami, a Urlop Bez Granic daje właśnie taką możliwość. Bez względu na wiek czy rodzaj niepełnosprawności, życie jego pełnią jest w pełni możliwe – bez ograniczeń i wykluczenia. 

Baza noclegowa dostosowana do osób niepełnosprawnych 

Urlop Bez Granic w swojej bazie zawieratylko sprawdzone oferty hoteli i miejsc noclegowych w pełni dostosowanych do osób niepełnosprawnych. Hotele, pensjonaty oraz ośrodki wypoczynkowe oferowane w naszej wyszukiwarce to miejsca, których wnętrza i infrastruktura zaprojektowane są w sposób umożliwiający niepełnosprawnym swobodne poruszanie się. Meble z obniżonymi blatami, brak ostrych krawędzi, windy, bezprogowe przejścia oraz podjazdy dają możliwość swobodnego i przede wszystkim samodzielnego przemieszczania się. To prócz walorów czysto funkcjonalnych bardzo dobrze oddziałuje na psychikę osób niepełnosprawnych, którzy w takich warunkach czują się samodzielni. 

Opiekunowie i animatorzy 

W pełni zaplanowany przez Urlop Bez Granic plan wycieczki jest wypełniony licznymi atrakcjami dla każdej grupy. Dodatkowo nad osobami o każdym stopniu niepełnosprawności czuwają opiekunowie, pielęgniarze i lekarze. Oferujemy wsparcie podczas wypoczynku lub pełną opiekę zarówno dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi lub psychicznymi. Zapewniamy najwyższe standardy oferowanych przez nas miejsc obejmujących województwa pomorskie i zachodniopomorskie. Zależy nam na wzajemnych relacjach, dlatego nasze pakiety wzbogacone są o spotkania integracyjne i wspólne konsultacje w gronie najwyższej klasy specjalistów. 

Jastarnia, Gdań czy Międzyzdroje. Dziś te miejsca nie mają już zdanych barier i każdy może cieszyć się ich urokiem bez względu na swoje indywidualne ograniczenia! To namiastka samodzielności, ale również bezpieczna rozrywka i relaks, które dla osób niepełnosprawnych są jeszcze bardziej cenne, dlatego warto zadbać o ten aspekt życia! Każdą osobę traktujemy indywidualnie, ponieważ każdy ma inne potrzeby. Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania – https://urlopbezgranic.pl/wakacje-dla-osob-niepelnosprawnych-nad-morzem/.

Author Image
Redaktor