Wynajem zestawów słuchawkowych tour guide

Wynajem zestawów słuchawkowych tour guide

Kraków jest miastem, w którym zdecydowanie nikt nie będzie się nudził. Każdego dnia przyjeżdżają tutaj coraz nowsi turyści chcący zwiedzić jak najwięcej zabytków, muzeów lub miejsc sakralnych. Nikogo już nie dziwi ogromna ilość osób na Rynku, obcokrajowców z dziwnymi słuchawkami na uszach, coraz to nowsi grajkowie, którzy zabawiają turystów na każdym kroku.

Nowe perspektywy wycieczek

Odkąd można korzystać z zestawów słuchawkowych, wycieczki wspięły się na nowy poziom. Można sobie wyobrazić jak komfortowe i przyjemne jest zwiedzanie Krakowa bez żadnych przeszkód. Nie trzeba się martwić, że przez zgiełk lub osoby trzecie nie usłyszy się słów przewodnika bądź coś zakłóci komfort zwiedzania. System tour guide to zestaw złożony z nadajnika z mikrofonem i odbiornikiem ze słuchawkami. Przewodnik oprowadzając grupę, może spokojnie mówić do mikrofonu, a uczestnicy grupy usłyszą każde słowo nawet w miejscu, w którym panuje największy zgiełk. Na rynku są dostępne różne modele tour guide. Dlatego, zanim zacznie się szukać dostępne zestawy słuchawkowe w Krakowie, należy zastanowić się, czego dokładnie się oczekuje.

Charakterystyka systemów tour guide

Takie systemu posiadają zwykle około 16 kanałów, zaprogramowane przez producenta na częstotliwości transmisji. Dzięki temu w przypadku zakłóceń na jednym kanale przewodnik razem z grupą mogą przełączyć się na inny. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku prowadzenia kilku wycieczek jednocześnie przez jedną firmę. Idealnie nadaję się również w przypadku tłumaczeń symultanicznych. Mikrofon podłączony jest do nadajnika, którego używa przewodnik. Istnieją różne typy mikrofonów, niektóre można przypiąć do krawata, naszyjne lub zagłowne o ograniczonym zasięgu. Ostatni rodzaj mikrofonu jest najbardziej popularnym i najwygodniejszym, ponieważ dzięki niemu słychać wszystko, co mówi przewodnik nawet szeptem i nie słuchać tego co dzieje się wokół niego. Słuchawki są podłączone do każdego odbiornika turysty. Zazwyczaj jest to słuchawka na jedno ucho, dla celów bezpieczeństwa drugie powinno być wolne.

Przyjemność i komfort wycieczek

Jak widać używanie systemów tour guide przynosi same korzyści. Teraz nie będzie straszna żadna wycieczka po Krakowie nawet wśród najbardziej obleganych miejsc. Należy pamiętać, ze taki system sprawdza się nie tylko w przypadku wycieczek po muzeach. Bez problemowo można go wykorzystać również zwiedzając Rynek lub inne miejsca na otwartej przestrzeni. Na przykład korzystając z chwili przerwy pomiędzy  zwiedzaniem nowych miejsc i ciesząc się chwilami odpoczynku w klimatycznej restauracji. Spacerując wszystkimi uliczkami Krakowa nie trzeba też martwić się o drogę powrotną. Przewodnik bez problemu pokieruje i wskaże właściwą drogę do celu. Dlatego wybierając się na wycieczkę do dawnej stolicy Polski, nie należy zapominać o pełnym komforcie, jaki daje system tour guide.

Author Image
Redaktor