Zwiedzanie zabytków z grupą zorganizowaną – jakie miasta?

Zwiedzanie zabytków z grupą zorganizowaną – jakie miasta?

Poszukując idealnego miejsca na wspólną wycieczkę z przyjaciółmi można przejrzeć wiele ciekawych propozycji. W Polsce nie brakuje miast, w których jest ogrom atrakcji, zabytków i przygód do przeżycia. Szukając dobrego miejsca na swoją wycieczkę trzeba się zastanowić jakich przygód ma dostarczyć, czy nocleg pod namiotami, luksusowy hotel czy klimatyczny pensjonat.

Stolica Polski

Warszawa zdecydowanie powinna być pierwszym przystankiem podczas zwiedzania Polski. W tym mieście znajdzie się mnóstwo interesujących zabytków i muzeów, między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN lub Centrum Nauki Kopernik. W ciągu jednego dnia jest ciężko obejrzeć wszystkie dostępne wystawy, dlatego najlepiej zarezerwować nocleg w Warszawie i spędzić kilka intensywnych w nowe doznania dni. Plan wycieczki powinien obowiązkowo obejmować wizytę na Starym Mieście. Podczas spaceru po starówce trzeba zwrócić uwagę na charakterystyczny pomnik. Pomnik znajdujący się na Rynku Starego Miasta przedstawia syrenkę, czyli symbol Warszawy.

Kraków obowiązkowym punktem zwiedzania Polski

Przeszukując ciekawe miejsca na wycieczkę nie należy zapominać o Krakowie. Przepiękne miasto  z historią i niezliczoną ilością zabytków, muzeów i innych atrakcji, zachwyca i przyciąga codzienne przybyszów z całego świata. Nie sposób ograniczyć się do jednego dnia w Krakowie. Krakowski Rynek, który jest kultowym miejscem, Wawel, Grota Smoka, Sukiennice to tylko niektóre atrakcje, które Kraków oferuje. Spacerując po samym Rynku, który jest największym średniowiecznym rynkiem Europy, można zobaczyć obiekty zabytkowe mające nawet kilkaset lat. Dlatego jest to świetna okazja, aby odwiedzić położone na jego terenie atrakcje. Jednak ścisłe centrum Krakowa to nie koniec wędrówki po nowe emocje. Wystarczy pojechać do Wieliczki, aby zwiedzić kopalnię soli, która jest kolejnym wspaniałym zabytkiem i kolejnym przystankiem na liście rzeczy do zwiedzenia będąc w Krakowie. Wybierając się do tego miasta, trzeba koniecznie zarezerwować nocleg w Krakowie, aby móc spokojnie zwiedzić wszystkie interesujące atrakcje a wieczory spędzić z przyjaciółmi spacerując po uliczkach ciesząc się historyczną atmosferą.

Ostatnim punktem zwiedzania

Na liście miejsc do zwiedzenia nie może zabraknąć miasta Wrocław. Jest to miasto, którego nie da się nie polubić. Atrakcje, klimat, zabytki przyjaźni ludzie i wspaniała historia to wszystko sprawia, że każdy czuję się tu jak w domu i chętnie wraca do tego miasta. Wrocław jest prawdziwą perłą wśród polskich miast. Liczne wydarzenia, festiwale, koncerty sprawiają, że w tej miejscowości zakocha się od pierwszego wrażenia. Magia tego miejsca sprawi, że za każdym razem ma się inne odczucia i jakby było się tu pierwszy raz. Bez wątpienia będzie to idealne miejsce na wycieczkę ze znajomymi oraz noclegi dla grup we Wrocławiu okażą się doskonałym pomysłem.

Author Image
Redaktor