10 najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Filipinach

10 najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Filipinach

Filipiny to archipelag Azji Południowo-Wschodniej składa się z 7.107 poszczególnych wyspach. Ma jedne z najlepszych plaż i klimatu na świecie, a jego linia brzegowa jest 5. najdłuższą na świecie. Dzięki umiarkowanemu klimatowi i bogatej florze i faunie stał się wiodącym miejscem turystycznym na całym świecie. Filipińskie ciepło i gościnność wobec turystów sprawiają, że ten kraj jest ekscytującym celem podróży. Niektóre z najczęściej odwiedzanych miejsc na Filipinach to stolica, Manila, egzotyczne wyspy i plaże oraz inne wyjątkowe miejsca naturalne. Czy jesteś turystą krajowym czy zagranicznym.

Oto dziesięć najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Filipinach:

1. Tarasy ryżowe Banaue w Ifuagao.

Opisane przez wielu jako raj malarski, te ryżowe tarasy na zboczach oferują spektakularny widok. Ze względu na dużą wysokość i ogromne tarasy przypominają gigantyczne schody do chmur. Tarasy te zostały stworzone przez mieszkańców Ifuagao ponad 2000 lat temu przy użyciu prymitywnych narzędzi, takich jak patyki i gołe ręce, do wykrawania gór. Obecnie miejscowi nadal korzystają z tarasów do uprawy ryżu i warzyw.

2. Podziemny park narodowy rzeki Puerto Princesa.


Jest to obowiązkowy cel podróży turystycznych na Filipinach. Ma 8,2 km długości i jest uznawana za najdłuższą żeglowną podziemną rzekę na świecie i została wpisana na listę światowego dziedzictwa. Znajduje się pod wapienną górą znaną jako Góra Świętego Pawła, ponieważ jej kształt przypomina kopułę podobnie nazwanej katedry we Włoszech. Park narodowy nad nim zawiera bogatą różnorodność życia roślinnego i zwierzęcego.

3. Czekoladowe wzgórza Bohola.

Te niezwykłe formacje składają się z około 1268 kopców rozłożonych na odcinku 20 mil kwadratowych we wnętrzu wyspy Bohol. Są pokryte zieloną trawą, jednak w porze suchej trawa staje się brązowa. To sprawia, że ​​150-metrowe kopce przypominają czekoladowe wzgórza. Spekuluje się, że powstały w wyniku wietrzenia skały wapiennej.

4. Wulkan Mayon.

Ten czynny wulkan na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza słynie z doskonałego stożka i jest jedną z niewielu doskonale ukształtowanych gór wulkanicznych na świecie. Turyści mogą tutaj korzystać z wielu atrakcji, w tym; camping, obserwacja ptaków, turystyka i fotografia. Najlepszym miejscem do zobaczenia góry w całej okazałości są sąsiednie ruiny Cagsawa. Ta góra wybuchła około 49 razy w ciągu ostatnich 400 lat.

5. Rafa Tubbataha

To sanktuarium morskie znalezione na morzu Sulu składa się z pary atoli koralowych. Te atole; Północny i południowy atol są oddzielone głębokim kanałem o szerokości 5 km. Ta strona jest bogata w życie morskie i znajduje się tutaj wiele ławic ryb. Ten kanał jest uważany za jeden z najlepszych miejsc do nurkowania w kraju. Nurkowanie jest zalecane od kwietnia do czerwca, kiedy fale są najspokojniejsze.

6. Wyspa Boracay

Ta wyspa jest znana na całym świecie ze swoich wielokrotnie nagradzanych perłowych, piaszczystych plaż otoczonych dziewiczymi wodami. Zajęcia tutaj obejmują jazdę na motocyklu, nurkowanie z rurką, kitesurfing i nurkowanie. Turyści mogą również odbywać wieczorne przejażdżki łodzią, aby oglądać niesamowite zachody słońca. Nocne życie tutaj jest pełne akcji, restauracje i bary otwarte są do białego rana. Mając drugą najlepszą plażę na świecie i będąc czwartą najlepszą wyspą na świecie, nie można tego przegapić.

7. Miasto Manila.

Turyści mogą również spróbować tętniącego życiem życia w tej tętniącej życiem metropolii. Szczyci się wieloma zabytkami i centrami handlowymi wśród innych atrakcji. Odwiedzający nie mogą sobie pozwolić na przegapienie Metro Manila Rizal Park. Kościół San Agustin z XV wieku jest również miejscem, które należy odwiedzić.

8. Wyspa Malapascua


Ta niewielka i spokojna wyspa złożona głównie z wiosek rybackich jest popularna ze względu na doskonałe miejsca do nurkowania. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, w których turyści regularnie mogą zobaczyć rekiny młócące. Promienie młota i manty można również zobaczyć regularnie. Podejmowane tu działania obejmują nurkowania, aby zobaczyć spektakularne ogrody koralowe.

9. Donsol

Senna wioska Donsol z dziewiczymi plażami i szmaragdowymi wodami ma piękne wodospady i niezbadane jaskinie. Między listopadem a czerwcem turyści mogą zobaczyć rekiny wielorybie, których liczba rośnie od lutego do maja. Turyści mogą wybrać się na przejażdżkę łodzią wzdłuż rzeki Donsol i obserwować niebo oświetlone świetlikami w nocy.

10. Puerto Galera

To urocze nadmorskie miasteczko znajduje się na południe od stolicy Manili. Dzięki światowej reputacji pięknych plaż i miejsc do nurkowania jest to prawdziwy raj dla turystów. Życie morskie na plaży White i Sabang jest bardzo zróżnicowane. Turyści mogą odwiedzić naturalny port Muelle Bay i zobaczyć sklepy, bary i restauracje. Odwiedzający mogą nurkować z rurką, aby zobaczyć najlepsze rafy koralowe w Azji.

Filipiny nadal są najważniejszym azjatyckim miejscem turystycznym znanym ze swojego bezpieczeństwa i dobrej zabawy. Kraj oferuje kilka opcji dla turystów o różnych gustach, od górskich parków po naturalne plaże, zabytki, ciepłą ludność i bogatą kulturę. Jego najpopularniejsze miejsca są bardzo popularne wśród turystów i każdy powinien je wypróbować.

Author Image
Redaktor

1 thought on “10 najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Filipinach

  1. Opisane przez wielu jako raj malarski, te ryżowe tarasy na zboczach oferują spektakularny widok. Ze względu na dużą wysokość i ogromne tarasy przypominają gigantyczne schody do chmur.

Comments are closed.