10 największych atrakcji Wysp Kanaryjskich

10 największych atrakcji Wysp Kanaryjskich

Przygotowywanie się do udanego wyjazdu zawsze wymaga trochę czasu. Jednak nie zawsze jest to dane. Wakacje last minute oznaczają z reguły, że w ciągu kilkudziesięciu godzin trzeba się spakować i ruszać w drogę. W takiej sytuacji warto postawić na kierunek, który zawsze gwarantuje doskonały wypoczynek. Znakomitym pomysłem okazują się Wyspy Kanaryjskie.

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – 10 atrakcji

Każda z wysp jest urocza sama w sobie, a lista interesujących miejsc zdaje się nie mieć końca – tym bardziej że każdego może przyciągać coś innego. Wspólnie z ITAKĄ wybraliśmy 10 największych atrakcji Wysp Kanaryjskich. Poniższe propozycje z pewnością wzbudzą Waszą ciekawość.

1.           Teide, Teneryfa

Na początek wyjątkowy masyw wulkaniczny na terenie Parku Narodowego Teide. To obowiązkowy punkt programu nie tylko dla miłośników trekkingu, ponieważ można skorzystać z kolejki, która ma stację końcową na wysokości 3555 m n.p.m. Wejść lub wjechać naprawdę warto ze względu na rozciągające się niesamowite widoki kojarzące się nieco z krajobrazami księżycowymi.

2.           Plaża Las Teresitas, Teneryfa

To jedna z najpiękniejszych plaż na Wyspach Kanaryjskich, a jednocześnie też najbezpieczniejsza, więc idealna dla rodzin z dziećmi. Dzięki wielkiemu falochronowi nie docierają silne prądy. Co ciekawe, plaża nie jest naturalna, ponieważ powstała z piasku saharyjskiego. Jednak to nic umniejsza jej urokowi.

3.           Masca, Teneryfa

Wakacje last minute na Wyspach Kanaryjskich trudno byłoby uznać za udane bez trekkingu w wąwozie Masca, aczkolwiek to propozycja dla wytrawnych piechurów. Wędrówka trwa kilka godzin, a teren łatwy nie jest. Jednak widok bazaltowych ścian i całego piękna natury wynagradza każdy trud.

4.           Las Palmas, Gran Canaria

Tym razem coś dla wielbicieli klimatów miejskich i zabytków. Największe miasto Kanarów przyciąga turystów przede wszystkim urokiem historycznej dzielnicy La Vegueta z malowniczymi uliczkami, gotycką katedrą i domem Kolumba, w którym podróżnik spędził wiele dni, a teraz jest w nim centrum kulturalne.

5.           Lanzarote

To nie przypadek, że tym razem cała wyspa jest polecana jako atrakcja, skoro znajduje się na liście UNESCO jako unikatowy rezerwat biosfery. Rzeczywiście krajobrazy zachwycają, ponieważ to ponad 300 stożków wulkanicznych, a niemal całą ziemię wyspy pokrywa skorupa zastygłej lawy. Przejście przez Park Narodowy Timanfaya z licznymi jamami, małymi kraterami i lejami wywołuje lekki dreszczyk emocji.

6.           Park Corralejo, Fuerteventura

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich to przede wszystkim możliwość aktywnego wypoczynku, nawet gdy przebywa się na plaży. Nie inaczej jest na terenie Paku Naturalnego Corralejo z piaskowymi wydmami ciągnącymi się przez 11 km. A jak się znudzi wędrówka, to zawsze można się wygrzać na ciepłym piasku.

7.           Park Narodowy Garajonay, La Gomera

To miejsce wpisane Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO obejmuje prastary las deszczowy z ponad 450 gatunkami roślin, które często nigdzie indziej zobaczyć nie sposób.

8.           Siam Park, Teneryfa

Atrakcja szczególnie dla dzieci, ale nie tylko. Ten ogromny aquapark w klimacie tajskich świątyń uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie, i słusznie.

9.           Las Canteras, Gran Canaria

Kolejna ciekawa plaża otoczona przez wulkaniczne skały. Jednocześnie raj dla nurków i oczywiście amatorów błogiego lenistwa.

10.         Kitesurfing, windsurfing i żeglarstwo

Na koniec bodaj jedna z największych atrakcji Kanarów, a więc wietrzna pogoda. To dzięki temu Wyspy Kanaryjskie przyciągają osoby uwielbiające sporty wodne

Author Image
Redaktor