Czy warto spędzić wakacje w Świnoujściu?

Czy warto spędzić wakacje w Świnoujściu?

Jeśli wciąż nie wiesz, gdzie spędzić wakacje, a wypoczynek nad morzem jest opcją idealną dla Ciebie – odwiedź Świnoujście! To malownicze i nowoczesne polskie miasto podbiło serca już wielu turystów. Dlaczego to dobry wybór na wypoczynek?

Dlaczego Świnoujście?

Świnoujście to najbardziej wysunięte na zachód miasto w Polsce, które jest położone na trzech wyspach – Wolin, Uznam i Karsibór. Jednak jeśli wziąć pod uwagę także mniejsze wyspy, leży ono aż na 44! Komfortowy wypoczynek zapewni najdłuższa i najszersza plaża w kraju. To miasto jest ważnym portem gospodarczym i komunikacyjnym, można w nim znaleźć bazę marynarki wojennej lub przyjechać do uzdrowiska. Posiada liczne szlaki rowerowe, na których mogą miło spędzić czas wszyscy członkowie rodziny. Luksusowe hotele, cenione restauracje, a także zacisza, do których można uciec od zgiełku – to wszystko znajdziesz w Świnoujściu.

Atrakcje Świnoujścia

Świnoujście słynie z atrakcji, które przypadną do gustu całej rodzinie. Można tu trenować sporty wodne lub korzystać ze szlaków rowerowych. Znajdziesz tu unikalne Falochrony oraz symbol miasta, jakim jest Sława Młyny. Dzieci ucieszą się z dużej ilości placów zabaw w mieście oraz zabawek (np. trampolin) zlokalizowanych na plaży. Warte zobaczenia są obiekty fortyfikacyjne posiadające bogatą historię. Do najpopularniejszych zaliczyć można Twierdzę Świnoujście z Fortem Gerharda, Fortem Anioła oraz Fortem Zachodnim. Organizowane są tam nawet imprezy okolicznościowe dla dzieci. Wnętrza są świetnie zachowane, można w nich zobaczyć tematyczne sale oraz wystawy. Będąc w Świnoujściu dobrze jest zajrzeć do podziemnego miasta Wolin. Zwiedzanie odbywa się z przebranym w mundur bojowy przewodnikiem i obejmuje oglądanie korytarzy podziemnych, schronów, maszynowni oraz magazynów broni. W tym mieście znajduje się też najwyższa latarnia morska w całym basenie Bałtyku. Z tarasu widokowego można zobaczyć niesamowity krajobraz, a po wycieczce udać się do jednego z pobliskich lokali gastronomicznych.

Noclegi w Świnoujściu

Jeśli zainteresował Cię opis tego miasta, warto zastanowić się nad odwiedzeniem go. Apartamenty Świnoujście wynajem umożliwia m.in. strona Visito.pl – znajdziesz tu wiele propozycji noclegów, dzięki czemu wybierzesz idealną opcję dla siebie. By apartament zadowolił Cię w pełni, możesz skorzystać z filtrów – umożliwią wyszukanie ofert maksymalnie dostosowanych do Twoich potrzeb. Zarezerwuj miejsce w szybki i łatwy sposób, a następnie ciesz się komfortowym wypoczynkiem.

Author Image
Redaktor