Niskie koszty i wysoki komfort, czyli jak na wakacje, to tylko busem

Niskie koszty i wysoki komfort, czyli jak na wakacje, to tylko busem

Wybieracie się większą grupą na wakacje lub w trasę? Wyjazd na dwa samochody to nie jest najlepsza możliwość, jeśli można wynająć komfortowego, 9 osobowego busa. Tym bardziej, że pozwala to zaoszczędzić koszty nawet o 1/3. No to w drogę!

Wynajem busa jest tańszy niż podróż samochodem osobowym

Skąd takie wyliczenia? Bus 9 osobowy spala średnio 7,5 l na 100 km, samochód osobowy 5,5 l na 100 km (jako, że jadąc większą grupą, potrzebujemy dwóch aut, należy to pomnożyć), opłata na autostradzie kosztuje 29,90 zł (to również musimy pomnożyć przez dwa). Zgodnie z tym, zakładając że mamy do przejechania 170 km, okazuje się że jadąc busem wydamy 98 zł, natomiast koszt podróży dwoma samochodami wyniesie 153 zł. Im dłuższa trasa, tym większe oszczędności. Korzyści, z jakimi wiąże się wynajem busów Kuszewski są oczywiście dużo szersze. Wspólna podróż dużą grupą osób, to zawsze wesołe przeżycie, a że w busie mamy dużo miejsca, można urozmaicić sobie czas różnymi grami i zabawami. Może na przykład gitara i śpiewanie? W osobówce trudno byłoby się zmieścić z dodatkowym sprzętem, tutaj nie ma takiego problemu. Do prowadzenia busa musimy posiadać prawo jazdy kategorii B, kierowca może być tylko jeden lub jeśli wolimy jazdę na zmianę – kilku.

Bus idealnie dopasowany do Twoich preferencji

Na który model busa się zdecydować? Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Na pewno warto skonsultować się z pracownikiem wypożyczalni, który doradzi nam jaka opcja będzie dla nas najlepsza. Jakie auta najczęściej mamy do wyboru?

– Opel Vivaro i Renault Traffic – pomieszczą nawet duże bagaże dzięki pojemnej przestrzeni bagażnikowej, ich minusem jest słaby silnik.

– Citroen Jump i Peugeot Expert – mniejsza pojemność bagażnika, ale za to komfortowe siedzenia i mocny silnik.

Samochody z pierwszej omawianej kategorii będą odpowiednie na krótszych trasach i jeśli posiadamy dużo bagaży. Zaś druga opcja sprawdzi się podczas rodzinnych wakacji.

Klient firmy Kuszewski w wynajętym busie 9 osobowym

Jaką wypożyczalnię busów wybrać?

Zastanawiając się nad tym, z której wypożyczalni skorzystać, na pewno najniższe ceny wcale nie świadczą o tym, że w istocie nam się to opłaci. Jak to? Zazwyczaj cena jest zaniżana, żeby zachęcić klienta, lecz jednocześnie przy finalizacji umowy są naliczane dodatkowe opłaty (np. za każdego dodatkowego kierowcę, sprzątanie po zwróceniu auta oraz przekroczenie granicy). Często też można się wówczas spotkać z limitem kilometrów, po przekroczeniu którego również musimy się liczyć z kolejnymi opłatami. Rozsądnie przed wynajęciem busa jest zapoznać się z cennikiem takich usług: www.kuszewski-busy.pl/cennik, co pozwoli nam nakreślić plan finansowy wycieczki.Nie zapominajmy również o ubezpieczeniu. W przypadku wypożyczenia auta, assistance to konieczność dzięki której unikniemy przykrych sytuacji. Jeśli wybieramy się za granicę, trzeba też sprawdzić czy obejmuje całą Europę. Warto też upewnić się, że samochód zastępczy zapewniany przez ubezpieczyciela, będzie tej samej klasy co nasz bus.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Oczywiście wybierając się w podróż wypożyczonym busem, musimy przede wszystkim upewnić się, że jego stan techniczny jest dobry. W końcu nasze bezpieczeństwo to podstawa, a potencjalna awaria raczej nie należy do wakacyjnych przyjemności. Na co zwrócić uwagę? Najlepiej, żeby auto było maksymalnie dwuletnie. Natomiast dopuszczalny przebieg to 170 tys. km. Oglądając pojazd warto też sprawdzić czystość i zapach. Jeśli zamierzamy spędzić w tym busie długie godziny, nasz komfort jest bardzo ważny.

Pamiętając o tych wszystkich elementach, możemy być pewni że podróż przebiegnie bezpiecznie i komfortowo, jak również ekonomicznie. O dobrą atmosferę musimy zadbać już sami.

Author Image
Redaktor