Odzież dla kelnera – na co warto postawić?

Odzież dla kelnera – na co warto postawić?

Na popularność lokalu gastronomicznego składa się mnóstwo elementów. Goście powrócą do nas, gdy zasmakują im dania podawane poprzez kucharza, spodoba im się wygląd pomieszczeń i wówczas, kiedy będą zadowoleni z obsługi personelu. Kelnerzy to osoby, jakie jako pierwsze mają styczność z Klientem. Ich kompetencje, jak również styl są oceniane poprzez osoby odwiedzające lokal. W związku z tymże, należałoby rozważyć o właściwej odzieży dla pracowników, jaka będzie miała też pośredni wpływ na następną wizytę gości w restauracji.

Odzież dla kucharzy oraz kelnerów

Odzież dla kucharzy, kelnerów winna być przede wszystkim zunifikowana. Wprost na niej należałoby umieścić hafty oraz teksty, jakie także spersonalizują odzież oraz pozwalają na większą reprezentowalności oraz rozpoznawalność firmy. Dobrze dopasowany strój jest też warunkiem zachowania standardów higieny pracy z żywnością oraz komfortu personelu. Sama estetyka wizualna ma największe znaczenie u kelnerów, jacy mają stały, bliski kontakt z klientem. Nie jedynie przyjmują go oraz żegnają, lecz również stanowią obsługę w trakcie jego pobytu w restauracji.

Odzież kelnerska – reprezentacyjna, lecz także zapobiegawcza

Kelnerzy, odmiennie aniżeli kucharze, mają częsty kontakt z Klientem. Gdyż stają się niejako wizytówką oraz wzorem restauracji, winni być ubrani dobrze oraz elegancko. Zakazane są plamy na odzieży kelnerskiej lub zgniecione fartuchy. Należałoby więc, aby odzież kelnerska została zrobiona z produktów plamoodpornych, natomiast też prostych do wyprasowania. Strój gastronomiczny dla kelnerów można także udekorować, szyjąc na nim logo spółki.

Fartuchy gastronomiczne

Niezwykle istotne są fartuchy kelnerskie, jakie zakrywają nie jedynie dolną część ubrania, lecz również bluzkę. Najdoskonalszym wyjściem będzie fartuch z wysokim przodem, regulowaną sprzączką i dwoma bocznymi kieszeniami. Fartuch, identycznie jak zapaskę, można kupować w różnorodnych długościach oraz różnorodnych wersjach kolorystycznych. Estetycznym oraz efektownym wyjściem jest typ w tradycyjnym czarnym odcieniu z ciekawym pasem z boku. Pas można zestawić z barwą koszuli czy krawatu natomiast też odcieniem przodującym we pomieszczeniach lokalu.

Dodatki oraz kamizelki kelnerskie

Dobierając odzież kelnerską, nie sposób nie wspomnieć o akcesoriach, jakie co prawda nie są potrzebne, lecz powodują, iż cała stylizacja nabiera całkiem innego wyrazu. Atrakcyjną opcją są kamizelki, nawiązujące do tradycyjnej szkoły kelnerskiej- bardzo eleganckie, dobrze sprawdzą się w eleganckich lokalach, jakim zależy na tworzeniu niepowtarzalnej, niezwykłej atmosfery na sali restauracyjnej.

Jak wygląd stroju oddziałuje na jakość spółki gastronomicznej

Goście restauracji, kawiarni czy baru szybkiej obsługi zwracają specjalną uwagę na strój zatrudnionych. Należałoby więc postawić na odzież roboczą, jaka prezentuje się estetycznie oraz świeżo, natomiast do tego przyciąga wzrok współczesnym wzornictwem i charakteryzuje się barwą. Strój zapewnia nowym gościom pierwszy oraz istotny sygnał, iż trafili do lokalu, w jakim pracuje doświadczony zespół ludzi dbających o największy zakres usług.

Author Image
Redaktor