Misja: relaks, destynacja: Sri Lanka

Misja: relaks, destynacja: Sri Lanka

Raj na ziemi

W ostatnich latach ludzie coraz częściej obierają egzotyczne kraje za cele swoich wakacyjnych wyjazdów. Tropikalne wyspy kuszą przejrzyście czystą wodą i pustymi plażami usłanymi złocistym piaskiem. Znajdą tam dla siebie miejsce miłośnicy każdego rodzaju spędzania wolnego czasu – zarówno fani aktywnego wypoczynku i dni wypełnionych zwiedzaniem od świtu do zmierzchu, jak i ci, którzy wolą słodkie lenistwo przy basenie korzystając z ofert all inclusive. Za kawałek nieba na ziemi uważana jest Sri Lanka, azjatyckie państwo położone na wyspie Cejlon. Będzie ona idealnym wyborem na wojaże z plecakiem dla urodzonych włóczykijów, lecz też na podróż poślubną dla zakochanych nowożeńców.

Perły Cejlonu

Ze względu na to, że do niedawna Sri Lanka nie była popularnym wyborem na wczasy, wciąż jest tam wiele do odkrycia. Nawet najbardziej znane miejsca nie roją się od turystów, a zapuszczając się wgłąb wyspy na własną rękę można odnaleźć nienaruszone przez ludzi skarby natury. Częstym wyborem są również zorganizowane wycieczki, których rozkład jest znany od początku. Jest to lepsze wyjście dla tych, którzy nie chcą się zajmować planowaniem na wakacjach i zazwyczaj obejmują one zwiedzanie najbardziej charakterystycznych spotów. W Sri Lance są to malownicze plantacje herbaty, zapewniający dreszcz emocji przy przeprawie przez miejscową florę i faunę Park Narodowy Udawalawe oraz wodospady Ravana i Dilayuma. Warto również uwzględnić punkt widokowy na Little Adam’s Peak, z którego można zobaczyć charakterystyczny rozcięty szczyt Ella Rock, górujący nad miastem.

Ośmioraka Ścieżka buddyzmu

Jako że w Sri Lance wiodącym wyznaniem jest buddyzm, nie można pominąć wizyty w świątyni Złotego Zęba Buddy, gdzie znajdują się relikwia. Jak sama nazwa wskazuje, jest to ząb Buddy Siakjamuni, mędrca i twórcy tego systemu filozoficzno-religijnego. Buddyjskie świątynie zachwycają skomplikowanymi strukturami i długimi schodami wykutymi w skale.

Rytm lankijskiego życia

Na wczasowiczów chcących wykorzystać swoje Sri Lanka wakacje by poznać obcą kulturę, czeka wiele atrakcji zbliżających do tubylców i pozwalających zgłębić ich zwyczaje. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje nocleg w tradycyjnej, prostej chacie, konieczny by wczuć się na chwilę w klimat życia lokalsów. Skromne warunki i brak rozpraszaczy pomagają skupić uwagę na pięknym otoczeniu. Lankijczycy są niesamowicie gościnni i chętnie oprowadzają turystów, pokazując im narodowe potrawy i rytuały. Konieczne jest również odwiedzenie plantacji oraz fabryki herbaty, która jest dumą Sri Lanki, natomiast w mieście Kanda można obejrzeć tradycyjny taniec miejscowych. W bajkowym Cejlonie każdy znajdzie coś dla siebie.

Author Image
Redaktor