Samochód na doby – czyli nowoczesne oblicze mobilności

Samochód na doby – czyli nowoczesne oblicze mobilności

Carsharing to jeden z biznesowych modeli wypożyczalni samochodów umożliwiający wynajęcie pojazdu na krótki czas. To świetne rozwiązanie dla sporadycznie korzystających z aut i dla tych, którzy chcieliby w wygodny sposób poruszać się po mieście, wynajmując np. samochód na doby. Łódź to jedno z polskich miast, gdzie dostępna jest ta usługa.

Carsharing dobowy – usługa transportowa w nowoczesnym wydaniu

Mówiąc o carsharingu, wiele osób ma na myśli głównie auta wynajmowane na minuty. Warto jednak pamiętać o istnieniu carsharingu dobowego, który znajduje się w ofercie wielu wypożyczalni w Polsce. Łatwy dostęp do osobowych aut, uproszczona procedura wynajmu i elastyczny czas korzystania z pojazdów to kluczowe przesłanki przemawiające za tym, aby wypożyczać samochody na doby. Łódź, Warszawa, Kraków, Poznań czy Gdańsk – na razie z dobowego carsharingu mogą korzystać mieszkańcy dużych ośrodków, niemniej operatorzy usługi powoli wchodzą i do mniejszych miejscowości, gdzie również rośnie zapotrzebowanie na wygodne rozwiązania z zakresu transportu.

Carsharing dobowy – dlaczego warto?

Jak podkreślają eksperci z firmy PANEK CarSharing, carsharing dobowy ma sporo zalet. Idealnie sprawdza się w sytuacji, gdy auto jest potrzebne na więcej niż 2-3 godziny. Każdy operator posiada własne parkingi, w związku z czym samochody udostępniane w systemie współdzielonym nie blokują parkingów publicznych. Ponadto kierowcy mają możliwość wyboru samochodów z różnych segmentów – od kompaktowych aut miejskich po eleganckie limuzyny, w zależności od konkretnych potrzeb. Operatorzy stawiają na przejrzyste i nieskomplikowane warunki najmu, wychodząc w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Jak wynająć samochód na doby?

Osoby zainteresowane carsharingiem dobowym powinny skontaktować się z wybraną wypożyczalnią – telefonicznie, osobiście lub za pośrednictwem elektronicznego systemu rezerwacji samochodów. Podczas rezerwacji pojazdu kierowca podaje swoje dane oraz określa miejsce, datę i godzinę odbioru i zwrotu samochodu.

Author Image
Redaktor