Ubezpieczenie podróżne w czasie wyjazdu do USA

Ubezpieczenie podróżne w czasie wyjazdu do USA

Wypad do USA jest marzeniem wielu osób i może być naprawdę niesamowitą przygodą, nie tylko ze względu na ogromną odległość, jaka dzieli nasz kraj od Ameryki, ale przede wszystkim ze względu na różnorodność i różnice kulturowe, jakie dla nas Europejczyków mogą być niezwykle zaskakujące. Mimo że obracamy się mniej więcej w tym samym kręgu kulturowym i wycieczka nie będzie aż tak bardzo egzotyczna jak na przykład wypad do krajów azjatyckich, to jednak istnieją pewne różnice, które mogą zaskoczyć mieszkańców naszego obszaru geograficznego.
Jedną z bardziej rzucających się w oczy różnic między naszym krajem a naszymi zamorskimi sojusznikami może być system opieki medycznej, jaki obowiązuje w USA.

Brak jest tam tak rozbudowanego systemu finansowania opieki zdrowotnej, jaki możemy spotkać w naszym kraju i pomimo niektórych programów ubezpieczenia społecznego, możemy zostać bardzo nieprzyjemnie zaskoczeni kosztami leczenia nawet najdrobniejszych dolegliwości. Wiadomo, że choroba czy wypadek mogą nam się przydarzyć wszędzie, jednak w przypadku pobytu w USA jego konsekwencje mogą mieć naprawdę opłakany skutek. Dzieje się tak ze względu na horrendalnie wysokie koszty leczenia w tamtejszej służbie zdrowia, które potrafią zadłużyć nieprzygotowanego turystę na wiele lat.

Żeby nie dać się zaskoczyć i zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo w trakcie podróży za ocean, warto wykupić sobie jedną z dostępnych na rynku polis. Ubezpieczenia do USA, nawet w podstawowych pakietach, powinny obejmować ochronę przed najbardziej typowymi chorobami czy wypadkami, jakie mogą nam się przytrafić podczas podróży. W przypadku braku takiego assistance nawet byle ból zęba może okazać się dla nas podwójnie bolesny, a wizytę u dentysty będziemy wspominać jako prawdziwy koszmar, pomimo profesjonalnej opieki, jaką nas tam otoczą. Mało kto zdaje sobie sprawę, że leczenie zęba może kosztować w tamtejszej klinice około tysiąca złotych. Sporo, prawda?

Strach pomyśleć, jakie mogą być koszty leczenia poważniejszych chorób, czy skutków nawet drobnych wypadków. Zwykłe, nawet niegroźne złamanie może się dla nas skończyć nie tylko bólem, ale również wystawieniem rachunku opiewającego na kilkadziesiąt tysięcy złotych. To nie żart. Służba zdrowia w USA ceni się naprawdę wysoko i chorowanie tam może być naprawdę kosztowne. Chyba że wcześniej wykupiliśmy odpowiednią polisę ubezpieczeniową, która pokryje ewentualne koszty naszego leczenia za oceanem.

Jeśli jeszcze was to nie przekonuje to dodam tylko, że koszt hospitalizacji w szpitalu znajdującym się na terenie Stanów Zjednoczonych dochodzi do kilku tysięcy złotych za dzień. Co gorsza, mówimy tu o zwykłym, państwowym szpitalu, a nie o luksusowej klinice jak z serialu.
Jak już wspomniano przed takimi problemami można się w dość prosty sposób zabezpieczyć poprzez wykupienie ubezpieczenia podróżnego do USA. Zakres ochrony jaki zapewni nawet najniższy pakiet z pewnością pokryje koszty podstawowego lub nieco bardziej skomplikowanego leczenia w tamtejszej służbie zdrowia.

Author Image
Redaktor