Ustronie Morskie – zaplanuj bezpieczny urlop nad morzem

Ustronie Morskie – zaplanuj bezpieczny urlop nad morzem

Ustronie Morskie to letniskowa wieś leżąca nad Morzem Bałtyckim pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. Może poszczycić się czystymi, piaszczystymi plażami i rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Malownicze położenie sprawia, że jest tu co robić nawet teraz, gdy większość muzeów i atrakcji wciąż pozostaje zamknięta. Zobacz, dlaczego warto zarezerwować nocleg w Ustroniu Morskim!

Ustronie Morskie to idealne miejsce na wypoczynek przede wszystkim dla osób, które chcą uciec od miejskiego zgiełku. Przypadnie do gustu zarówno turystom szukającym dogodnego miejsca na plażowanie i oddawanie się kąpielom w morzu, jak i tym nastawionym na podziwianie przyrody i aktywny wypoczynek na łonie natury. W Ustroniu Morskim nie stroni się od aktywności fizycznej!

Ustronie Morskie – noclegi

Wieś Ustronie Morskie ma doskonale przygotowaną bazą noclegową. Bez problemu znajdziesz tu miejsce w sanatorium, wygodne pokoje nad morzem czy domki letniskowe. Jeśli natomiast w czasie urlopu najbardziej cenisz sobie prywatność i niemal domowe warunki, postaw na apartamenty w Ustroni Morskim z oferty Sun&Snow. Mieszczą się w nowoczesnych budynkach niedaleko morza. Z niektórych pokojów można nawet podziwiać Bałtyk. Wokół rozciągają się tereny zielone – idealne do rekreacji.

Co ważne – we wszystkich obiektach Sun&Snow wdrożono rygorystyczne procedury związane z Covid-19. Po opuszczeniu przez gości apartamenty przechodzą trzydniową kwarantannę i są dokładnie dezynfekowane ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni takich jak klamki czy blaty. Obsługa rezerwacji jest całkowicie bezkontaktowa – płatność odbywa się bezgotówkowo przed przyjazdem gościa, a klucze odbierasz z sejfów znajdujących się przy obiektach lub apartamentach.

Bezpieczne plaże i kąpieliska w Ustroniu Morskim

Plaża w Ustroniu Morskim ma aż 2,1 km długości i 50 m szerokości. Długi jest również odcinek przeznaczony na kąpielisko – ma aż 600 m. Dodatkową atrakcję stanowią znajdujące się w okolicy dwa mola spacerowe, wybiegające w morze na ponad 100 m. Jedno znajdziesz w okolicy przystani rybackiej, drugie – na granicy z miejscowością Sianożęty.

Ustronie Morskie – malownicze tereny spacerowe

Ustronie Morskie oraz okolice wsi zachwycają malowniczymi krajobrazami zachęcającymi do długich spacerów – i to nie tylko wzdłuż morskiego brzegu. Nad wschód od wsi do morza uchodzi rzeka Czerwona, która miejscami ma właśnie charakterystyczną czerwoną barwę. Prawdopodobnie wywołują ją minerały znajdujące się w glebie. Jeśli chcesz, możesz także urządzić sobie małe… polowanie na umocnienia wojskowe z okresu PRL-u. Potężne schrony i działobitnie znajdziesz w niektórych miejscach lasu.

Dodatkowo przez Ustronie Morskie przebiega kilka szlaków pieszych i rowerowych – w tym międzynarodowa trasa rowerowa. Prowadzą m.in. do latarni morskiej w Gąskach czy do najstarszych dębów w Polsce (to na terenie gminy Ustronie Morskie rósł dąb Bolesław, którego wiek szacowano nawet na 800 lat – niestety w 2016 roku powaliła go wichura).

Author Image
Redaktor