Lodówka w plecaku? Idealna na długie wędrówki latem!

Lodówka w plecaku? Idealna na długie wędrówki latem!

Wiedzieliście, że lodówki turystyczne mogą przybierać różne formy? W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje wariant w kształcie plecaka. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwyczajny plecak, ale jego wnętrze otwiera przed nami naprawdę sporo możliwości. 

Rodzinne wycieczki jeszcze nigdy nie były tak przyjemne! Wystarczy włożyć ten wygodny plecak, a do środka schować ulubione napoje i przekąski i możemy ruszać na naszą wyprawę. 

Chłodzi przez wiele godzin

Mamy do wyboru dwie opcje. Możemy do naszej lodówki przenośnej włożyć wcześniej zmrożone napoje i inne produkty, wówczas będziemy mieć pewność, że utrzymają one swoją świeżość i odpowiednią temperaturę od 5 do 8 godzin. Jest to więc idealna opcja na piknik, leżnie na plaży czy nad jeziorem, kiedy wiemy, że taka forma relaksu nie pochłonie nam całego dnia. Plecak będzie w stanie przez tak długo utrzymać chłód naszych napojów i przekąsek za sprawą właściwości termoizolacyjnych. Zazwyczaj w środku stosuje się piankę polietylenową, która tak dobrze izoluje przed przenikaniem wysokich temperatur do wewnątrz. 

Druga możliwość, to dokupienie do naszej lodówki turystycznej dodatkowych wkładów chłodzących. Zazwyczaj w ich wnętrzu wyznaczone są odpowiednie przegrody, w których umieścić można tego typu wkłady. Ich koszt jest niewielki, bo oscyluje od kilku do kilkunastu złotych, a zdziałać mogą naprawdę wiele. Przed umieszczeniem ich wewnątrz naszej przenośnej lodówki, musimy uprzednio przez kilka godzin zmrozić je w zamrażarce. Efekt końcowy sprawi, że chłód będzie utrzymywał się przez cały dzień, od rana aż do późnych godzin wieczornych. 

Lekka i wygodna

Turystyczną lodówkę samochodową czy elektryczną ciężko będzie zabrać ze sobą na przechadzkę po szlaku czy na wycieczkę rowerową. Plecak ze względu na swój ergonomiczny kształt i lekką wagę weźmiemy dosłownie wszędzie. Regulowane miękkie ramiona jeszcze bardziej podwyższą komfort noszenia. Jego waga wyjściowa natomiast to zazwyczaj pół kilograma, do której będziemy mogli dołożyć do około dziesięciu kilogramów jedzenia i napojów. Oczywiście nie ma też co przesadzać i brać ze sobą nadwyżki produktów. Lepiej dopasować ilość do naszych potrzeb i możliwości. 

A może obawiasz się, że wkłady chłodzące sprawią, że plecak stanie się sporo cięższy? Niepotrzebnie! Zazwyczaj są one wykonane z lekkich materiałów, waga jednego nie przekracza dwustu gramów, a często jest też sporo niższa. Lodówka turystyczna w formie plecaka to jest rozwiązanie, które naprawdę warto wziąć pod uwagę.

Daje dodatkowe możliwości

Prawdopodobnie większość z nas choć raz w życiu negatywnie zaskoczył rozlany w plecaku napój. Szczelnie zamknięte i ustawione pionowo butelki nie powinny przysparzać tego typu problemów, jednak jeżeli chcemy się przed takim wydarzeniem dodatkowo zabezpieczyć – jest na to rada. Możemy wybrać model z dodatkową warstwą izolacyjną, a do tego z uszczelnionymi szwami. Dzięki nim nasz plecak będzie w pełni wodoodporny, a to co się wyleje w środku, nie będzie miało prawa przedostać się na zewnątrz oraz zamoczyć rzeczy znajdujących się w osobnych kieszeniach. Wnętrze plecaka zazwyczaj wykończone jest odpornym na zabrudzenia materiałem, dzięki czemu bez problemu pozbędziemy się również ewentualnych zabrudzeń. 

Dużym udogodnieniem są także wspomniane komory i przegródki naszyte na zewnątrz. Dzięki nim nie będziemy potrzebować dodatkowego bagażu na nasze osobiste i podręczne rzeczy. Bez problemu zmieszczą one portfel, klucze czy telefon komórkowy, do których będziemy mieć łatwy i bezpośredni dostęp podczas wędrówki.

Author Image
Redaktor