Z myślą o komforcie – jak wybrać dobre okulary do pływania dla dzieci?

Z myślą o komforcie – jak wybrać dobre okulary do pływania dla dzieci?

Niemal każdy człowiek jest w stanie nauczyć się pływać, jednak chcąc być w pełni wydajnym podczas poruszania się w wodzie, trzeba sięgnąć po pewne, wyspecjalizowane akcesoria. Obok wyposażenia takiego jak płetwy czy snorkele często stawia się okularki, które mają za zadanie chronić oczy przed bezpośrednim kontaktem z wodą. Sprzęt ten jest szczególnie istotny w przypadku dzieci, które są bardziej wrażliwe od dorosłych. Nasuwa się zatem pytanie – czy okulary do pływania dla dzieci muszą spełniać wyższe standardy o tych, które przeznaczone są do dorosłych? Okazuje się, że tak – i to nie tylko pod względem rozmiarów. Jak w takim razie wybrać dobry produkt i na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Czym powinny wyróżniać się okularki do pływania dla dzieci z górnej półki?

Jakość okularków jest bardzo ważna dla komfortu pływaka, gdyż mają one wpływ na wygodę poruszania się w wodzie pod licznymi względami. Przede wszystkim uwagę zawraca się na to, czy wybrany model nie uwiera głowy i czy jest prawidłowo dopasowany. Rzecz jasna, kwestia ta zależna jest od rozmiaru oraz możliwości regulacji w danym egzemplarzu, co stanowi pierwsze, bardzo istotne kryterium przy zakupie. Warto pamiętać o tym, że okularki do pływania dla dzieci muszą być wygodne, lecz jednocześnie dobrze przylegać do twarzy, aby zachować odpowiednią szczelność przy kontakcie z wodą – nie mogą być zatem zbyt luźne!

Kolejną kwestią jest parowanie okularków. Jest to powszechny, lecz bardzo uciążliwy problem, który ogranicza widoczność podczas pływania, a w niektórych przypadkach skraplająca się woda może podrażniać oczy dzieciaka. Problem ten rozwiązany jest przez specjalną warstwę na wewnętrznej stronie szkiełek, w którą okularki do pływania dla dzieci z górnej półki są zazwyczaj wyposażone. W razie jej braku lub zużycia zawsze można sięgnąć po płyn do okularów, który skutecznie zapobiega parowaniu – nie są to wysokie koszty.

Wygląd okularków do pływania – czy ma znaczenie?

Dzieci lubią to, co jest „cool”, w taki sposób zatem większość marek stara się prezentować im swoje produkty. Żywe kolory, ciekawe wzorki na krawędziach okularów, wyostrzone kształty – wybór na rynku jest całkiem szeroki, zobacz tutaj. Rzecz jasna, dzieci mają swoje własne preferencje, dlatego warto poradzić się własnej pociechy, jakie okularki do pływania dla dzieci najbardziej przypadły jej do gustu. W zdecydowanej większości przypadków są to aspekty czysto estetyczne, nie mają zatem najmniejszego wpływu na to, jak dane okularki będą sprawowały się w wodzie, podczas pływania.

Author Image
Redaktor